EĞİTİM MENTÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ

Eğitim Mentörlüğü;Sınavlara( Sbs, Ygs, Lys, Kpss, Ales Vb.. ) hazırlanan öğrenciler için amaçlarına ulaşmanın pratik,kolay ve etkin çözüm yolları ve istenilen amaç doğrultusunda bireyinin yeniden şekillenmesini sağlayan mükemmel bir programdır. Sınavlara artık stressiz girebilme şansınız var. Ders çalışma alışkanlıkları vazgeçilmez olacak. Kişi potansiyelini yeniden keşfedecek ve zihinsel performansınız mükemmele ulaşacak.

Eğitim Mentörlüğü; öğrencilerin konsantre olmasına, amaça doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamasına ve her türlü sınavlara hazırlanmasına yardımcı olan kişi ya da ekiptir.

Sbs, Ygs, Sbs, Ygs, Lys, ve diğer sınavlara hazırlanan veya başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrencilerin uzun bir süre isteyen çalışmalarda karşılaştığı en büyük sorun iç disiplin, motivasyon ve özgüven eksikliğidir. Bir öğrencinin başarısı %50 teorik bilgiye, %50 ise motivasyon, iç disiplin ve özgüven yüksekliğine bağlıdır.

Eğitim Mentörlüğü; sisteminde motivasyon, iç disiplin ve özgüven en yüksek düzeye çıkartılarak öğrenciye kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir.

Eğitim Mentörlüğü; Kişileri başarıya ulaşmasını sağlayan pratik yaklaşımları sunar. Kısa sürede istenilen mükemmel sonuçlar elde edilir. Kişileri, amaçları ulaşması için gerekli kaynaklara yönlendirir.

Öğrenciler, koçlarının yardımıyla şu anki durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceğinin farkına varacaklardır. Eğitim Mentörlüğü eğitimi sayesinde dışarıdan herhangi bir zorlama olmadan kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için performanslarını sürekli arttırma çabasında olacaklardır.
Saygın Danışmanlık Merkezi bünyesindeki Eğitim Mentörlüğü, öğrencilik hayatının nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle Türk eğitim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.

Kişilerinbedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır. Eğitim Mentörlüğü çalışması türkiyenin bu konuda en önemli otoriterinden birisi olan profesyonel öğrenci koçu Sn. Cemal KONDU, genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.

Eğitim Mentörlüğü Programımız, aşağıdaki başlıkları içermektedir:

* Vizyon ve Misyon belirlemek.
* Hedefe ilerlerken "Nasıl" sorusunun cevabı ve stratejisini belirlemek.
*Başarılı insanların stratejilerini modellemek.
* Bilinçaltı programlama ve hedefe yürüme kararlılığının gerçekleştirmek.
* Özgüven ve öz değerlerini artırmak
* İdeal sınavını sağlamak.
* Stres, kararsızlık, umutsuzluk vb. olumsuz ruhsal durumları ortadan kaldırmak.
* Dikkat ve konsantrasyonu en üst düzeye taşımak.
* Daha etkili ve verimli çalışmalarını sağlamak
* Zamanı etkin kullanmasını, doğru ve hızlı kararlar almasını sağlamak.
* Beynin etkin kontrolünde bir gelecek hazırlamak.
* Alternatif düşünce modelleri geliştirmek.
* Benlik değerlerini fark ettirmek ve geliştirmek.
* Öğrenme Tarzını Belirleme
* Ders çalışma tekniklerini daha etkin düzeye getirmek
* Kolay ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri
* Derslere ve Öğretmene Pozitif Bakış Açısı Değişikliği
* Diğer insanlar ile iletişimlerinde ve ilişkilerinde etkinliklerinin artmasını ve belirleyici taraf olmanın farkındalığını sağlamak.
* Sınav kaygısından kurtulma
* Sınav heyecanı yenmek
* Beynini daha etkin kullanmak
* Sınav kaygısını motivasyona dönüştürme;
* Geçmişin Olumsuzluklarını Silme
* Hipnotik telkin ile kaygıyı yok etme;
* Sınav sırasında kaygı kontrolü;
* Gevşeme ve rahatlama egzersizleri ile kaygıyı minimize etme;
* Hipnotik telkinlerle;
* Bilinçaltını yeniden programlama
* Konsantrasyon gücünü devamlı arttırma nasıl başarılır?
* Ebeveyn İletişimi
* Nefes Uygulamaları

Önceki
Önceki Konu:
Saldırganlık
Sonraki
Sonraki Konu:
Obezite

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu