03/04/2013 2:00
Facebook, Harvard Üniversitesi öğrencilerinden olan Mark Zuckerberg tarafından 4 şubat 2004 tarihinde kurulmuş bir sosyal ağ sitesidir. Açıldığında sadece Harvard'da bilinen facebook, Mark'ın arkadaşlarının destek vermesi ile kısa zamanda tüm üniversite ve şehire yayıldı. Şimdilerde ise milyonlarca kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Hatta facebook'un doğuşunu konu alan bir film bile çekilmiştir.

Facebook'un esas amacı küçüklük arkadaşlarını arayan kişileri bu platform aracılığı ile buluşturup tekrar temas kurmalarını sağlamaktı. Ancak gençlerin yoğun ilgisi bu amacı kırmışa benziyor ki, şuan itibariyle facebook profil oluşturma, yeni arkadaşlıklar kurma, oyun oynama ve bilgi paylaşma platformu durumunda.

Facebook temmuz 2007 tarihinde dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi seçilmiştir. 2006 yılında kullanıcı bakımından 60. sırada yer alırken, 2007 yılında bu listenin 7. sırasıne yerleşti. 2010 yılında ise 2. sıraya yükseldi. Ayrıca facebook dünya üzerinde en çok resim barındıran site konumundadır.

Facebook'a ücretsiz üye olarak oyun oynama, resim ve vidyo yükleme, sayfa veya grup oluşturma, etkinlik oluşturma ve arkadaş bulma gibi pek çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: