08/12/2009 20:22
Bartın Valisi İsa KÜÇÜK 1957 yılında Konya'da doğdu. Karaman lisesini bitirdi (1975). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.(1980)

Mesleğe Isparta ili Kaymakam adayı olarak başladı, (1981) sırası ile Aydın Karacasu, Tunceli Ovacık Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Uşak Sivaslı ve Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamlığı ve Muğla Marmaris Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Çerkezköy İlçesinde, Milli Eğitim ve Sağlık alanlarında, kamu yatırımlarının hızlanması ve zamanında bitirilmesi için, üst düzeyde gönüllü halk katkısı sağlamak, köy yollarının asfaltlanması konusunda devlet-vatandaş işbirliğini gerçekleştirmek hususlarındaki çalışmalarından dolayı kendisine Türk İdareciler Derneği Başkanlığı'nca Hüseyin ÖĞÜTCEN başarı ödülü verildi.(1996)

1998 tarihinde Marmaris Kaymakamlığına atanmış, Marmaris ilçesinde Kaymakamlık hizmetlerini, ilçedeki turizm sektörünün karşılaştığı sorunlarının çözümünde kent olarak Mahalli İdareler ve Sektör Temsilcileri ile ortaklaşa hareket etmenin, turizmde bir kent kimliği yaratmanın ve kurumsallaşmanın öneminin ihtiyaç duyduğu çalışmalar yapmıştır.

2003-2005 tarihleri arasında Osmaniye Valiliği yapmış olup, 30/12/2005 tarih ve 2005/9864 sayılı kararname ile Bartın Valiliği'ne atanmıştır.

Bartın Valisi İsa KÜÇÜK evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Önceki
Önceki Konu:
Walter Gropius
Sonraki
Sonraki Konu:
Süleyman Deniz

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: