08/12/2009 20:22
1967 Ankara doğumlu olan Levent Çakıroğlu iş yaşamına 1988 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak başlayan Levent Çakıroğlu, 1998 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Çakıroğlu, 1998'de Koç Holding'de Mali İşler Koordinatörü olarak göreve başladı.

Koç Holding bünyesinde İnşaat ve Maden Grubu şirketlerinin Mali İşler Koordinatörü olarak görev yapan ve yeni iş projelerinde, yabancı ortaklıklarla ilgili çalışmalarda yer alan Çakıroğlu, Koçtaş'ın B&Q ile ortaklık çalışmalarına katılıp ortaklıktan sonra İcra ve Yönetim KuruluÜyeliği'ne atanmış, Temmuz 2002'de Koçtaş Genel Müdürlüğü'ne getirilmişti.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamlamasının ardından University of Illinois'de yüksek lisans derecesini alan Çakıroğlu bir süre Bilkent Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 1 Temmuz 2007 tarihinde Migros Genel Müdürü olarak atanmış, 2008 yılı Temmuz ayında ise istifa etmiştir.

Öte yandan 2003 yılında Arçelik Genel Müdürü olan ve 1 Mayıs 2007'den itibaren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grup Başkanlığı görevini de üstlenen Aka Gündüz Özdemir, 25 Ağustos 2008 tarihi itibariyle sadece Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevini sürdürecek.

Arçelik'te Aka Gündüz Özdemir'den boşalan genel müdürlük görevine Migros genel müdürü iken istifa eden Levent Çakıroğlu, Arçelik genel müdürü olarak getirildi.

Levent Çakıroğlu evli ve 2 çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi