08/12/2009 20:21
Kocaeli'nin Kandıra ilçe Kaymakamı Mehmet Sarıcan, 1967 yılında Tokat Yeşilyurt'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı yerde tamamladıktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Sarıcan, mezuniyet sonrası kısa süre idari yargı hakim adayı olarak çalıştı. 1990 yılında Balıkesir'de Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Sarıcan, Bozcaada, Hisarcık, Kozluk, Kumru ve Kangal kaymakamlıklarında bulunduktan sonra 13 Ekim 2003'de Kandıra Kaymakamlığına atandı.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan (40) 4 Mart 2007 günü vefat etti.

- - - - - - - -

Kandıra Devlet Hastanesindeki müdahalenin ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Kaymakam Mehmet Sarıcan'ın, müdahaleye rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Demirci, Kaymakam Sarıcan'ın hastaneye getirildiğinde kalbinin ve solunumunun durmuş olduğunu belirterek, "Tüm müdahalelere rağmen kendisini hayata döndüremedik. 14.40'da hayatını kaybetti" dedi.

Öte yandan, kazada yaralanan Kaymakam Sarıcan'ın kızı Şule Sarıcan ile arkadaşı Aslı Koç ve kamyonette bulunan Mehmet Albaş, Hakkı, Enes Aladağ'ın tedavilerinin Kocaeli'ndeki çeşitli hastanelerde devam ettiği öğrenildi.

Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan'ın kullandığı 41 N 1883 plakalı otomobil ile karşı yönden gelen Mecit Kurtoğlu yönetimindeki 34 AUM 15 plakalı kamyonet, Kandıra ilçesinin Akdurak Mahallesi İmam Hatip Lisesi kavşağında çarpışmıştı. Kazada, Kandıra Kaymakamı Mehmet Sarıcan ile birlikte 6 kişi yaralanmıştı.

Önceki
Önceki Konu:
Bedros Hallaçyan
Sonraki
Sonraki Konu:
Şefkat İşlegen

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: