08/12/2009 20:19
Kendini, Fırat yöresinin çocuğu olarak tanıtan Yazar, baba tarafından Gaziantep-Altıntaş`a bağlı Elif kasabasından olup, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Halfeti’de okudu. Lise tahsilini Gaziantep Öğretmen Okulu’nda bitirdikten sonra İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü, Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra da Ankara Üniversitesi’nin Özel Eğitim ve Öğretim Bölümü’nü tamamladı. Eğitimci sıfatıyla yurdun çeşitli illerde Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği ve okul idareciliği yaptı.

Yazmaya henüz ortaokul sıralarında iken şiir, hikâye ve roman denemeleri yaparak başladı. Uzun yıllar Gaziantep’te çıkan 3 değişik gazetede edebi ve siyasi konularda yazdığı deneme ve makaleleri yayınlandı. Ayrıca başta Hergün ve Ortadoğu gazeteleri ile Milli Eğitim ve Kültür Dergisi olmak üzere muhtelif yörelerde yayınlanan bir çok edebi ve siyasi gazete ve dergide değişik türlerde yazılar yazdı.

İlk roman denemesi henüz lise son sınıfta iken yayınlandı. Şiir denemeleri de ”Şafakta” adıyla kitap halinde yayınlandı. Edebi ve fikri çalışmalarını daha çok roman ve deneme üzerine yoğunlaştıran Yazar’ın, “Nemrutlaşan Sular” ve ”Ağlaşma Nöbeti” adlı romanları ile “Doğu-Batı Çizgisinde” isimli denemelerden oluşan bir kitabı yayınlanmıştır.

Yazışma için: m.firatli@hotmail.com

Önceki
Önceki Konu:
Mehmet Güneş

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: