Ev taşımasında ilk dikkate alınan konu taşımanın maliyetidir. Verilen fiyatlar arasındaki uçurum kimi vatandaşlarımızı taşıma öncesinde düşündürürken, kimi vatandaşlarımızıda fiyatlardaki yanılgıya düştükten sonra taşıma sonunda düşündürmektedir.

Fiyat konusundaki tercihinizi nasıl yapacağınız hakkında biraz bilgi vermemiz yerinde olacaktır.

Öncelikle net olarak söylenmesi gereken bir husus var ki o da şehir içinde 400 YTL’nin altında taşıma yapacağını söyleyen firmaların ciddiyetsiz olduğudur. Şimdi bu net kanıya nasıl ulaştığımızı inceleyelim.

Ciddi bir firmanın ciddi giderleri vardır. Normal şartlarda evden eve taşımacılıkta tecrübeli bir işçinin maliyeti günlük 55 Ytl civarındadır.

Taban fiyatlamada baz alınan bir ev için (3+1 ve 2.kattan 2.kata) yapılacak taşıma işinde 4 taşıyıcı, 1 araç sürücüsü olarak 5 kişi çalışmaktadır. 5 kişinin ortalama maliyeti 275 Ytl olmaktadır.

Böyle bir taşıma işinde minimum 75 Ytl ambalaj malzemesi gitmektedir ki taşımanın hijyenik olması açıısndan kullanılan ambalaj malzemelerinin fiyatı artacaktır. O halde ortalama olarak 100 Ytl tutarında ambalaj kullanılacaktır.

Sadece buraya kadar 375 Ytl maliyet oluşmaktadır ki bu fiyata evden eve taşıma yaptığını söyleyen firmaların bu fiyatlara taşıma yapamayacakları için başvurdukları ticari ahlaksızlıkların, vatandaşlarımızın başına ne sıkıntılar açtığını ayrı bir sayfada inceleyeceğiz.

Sonuç olarak taşımanın sonunda müşterisini mutlu edebilen çok az sayıda firma bulunmaktadır ve bu firmaları sadece kurumsal kimliklerine bile bakarak çok rahat tespit edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: