08/12/2009 20:19
İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş. Genel Müdürü

nbayhan@kultursanat.org

Yazar-Gazeteci...

1961, Adıyaman doğumlu. Kahramanmaraş Lisesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (1984) ve aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü mezunu. 1991 yılında ABD Rutgers Üniversitesi PALS lisan okulundan mezun olduktan sonra Stevens İnstitute Of Technology’de dört yıl çevre mühendisliği üzerine doktora çalışması yaptı.

1983 yılından bu yana sosyal ve bilimsel konularda çeşitli medya organlarında yazılar yazdıktan sonra ABD’de Golden Generation dergisinin başyazarlığı ve editörlüğünü yaptı. 1995 - 2002 yılları arasında Zaman gazetesinde köşe yazarlığı yapan Bayhan Kültür AŞ Genel Müdürlüğü öncesinde çeşitli medya organlarında değerlendirme yazılarının yanı sıra Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Yazarlar Birliği ve Basın Konseyi üyesi olan Bayhan, Uyuşturucu İle Mücadele Derneği’nin de kurucu 2. başkanıdır.

Önceki
Önceki Konu:
Lütfi Deveci
Sonraki
Sonraki Konu:
Vedia Nesin

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu