01/03/2013 2:00
Günümüzde çığır aşmış internet alışverişi için müşteri çekmekte etkin rol oynayan unsurlardan biri de ödeme metodlarıdır. Müşteriler kuşkusuz alternatif ödeme metodları sunan ve aynı zamanda güvenliği de sağlayan mağazaları tercih ediyor. Yurtdışında yaygın olarak kullanılan ve ülkemizde de bazı mağazaların sunduğu güvenilir ve kolay ödeme metodlarından biri de paypaldır.

Paypal kısa tanımıyla, online ödeme yapmanın hızlı, güvenli ve kolay yoludur. Paypal, kredikartı bilgilerimizi mevcut paypal hesabımıza tanımladıktan sonra tüm dünya çapında paypal ile ödeme kabul eden mağazalardan alışveriş yapabilmemize imkân sağlıyor. Bu noktada "zaten kredikartım ile her mağazadan alışveriş yapabilirim" diye düşünebilirsiniz. İşte paypalın da güvenilir yanı burada ortaya çıkıyor. Paypal, yapmış olduğumuz alışverişimiz için 45 güne kadar itiraz etme hakkı tanıyor ve haklı olmamız durumunda ücretimizi geri iade ediyor. Aynı zamanda paypal ile kendi ödeme kanalımızı oluşturarak müşterilerimizden ödeme alabiliriz. Ayrıca paypal bakiyemizi bir başka paypal kullanıcısının hesabına aktarabiliriz.

Pek çok imkân ve kolaylık sağlayan paypal, asla kredikartı bilgilerimizi mağazalarla paylaşmaz. Alışveriş esnasında ad, soyad, telefon, adres vb. bilgileri her seferinde girmekten bizi kurtarır ve her alışverişimiz için sistemde kayıtlı olan e-posta adresimize bildirim gönderir.

Türkçe dil desteği de sunan paypalı hemen kullanmaya başlamak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Paypal kullanmak için kredikartına ihtiyaç yoktur ancak kredikartı tanımlanmamış hesapların alışverişinde belirli bir limit vardır. Bu limit aşıldığı taktirde hesap askıya alınabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi