08/12/2009 20:22
Prof.Dr.Erdoğan BAŞAR , Kırım'dan önce Romanya'ya oradan da Türkiye'yegöç eden bir ailenin oğlu olarak 1952 yılında Ankara ilinin Polatlı ilçesinin Karakuyu köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini kendi köy ilkokulunda tamamladıktan sonra Ankara Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulundan 1970 yılında ilkokul öğretmeni olarak mezun oldu.

Lisans eğitimini, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü (1974-1977) ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitimin Sosyal ve Tarihi Temelleri Bölümünde(1978)yılında, Yüksek lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi Eğitim (Bilimleri) Fakültesi, Eğitimin Sosyal ve Tarihi Temelleri Bölümünde (1981) yılında "Türkiye'de Beden Eğitimi Öğretmeni Yetiştirme Sorunu" konulu tezini savunarak, Doktora eğitimini de Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalında (1988) yılında "Milli Eğitim Bakanları ve İcraatlarının Değerlendirilmesi (1920-1960)" konulu tezini savunarak tamamladı. 2003-2007 yılları arasında Sinop Eğitim Fakültesinin Dekanlığı görevini yürüttü.

Halen Ondokuz Mayıs üniversitesiEğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Prof.Dr.Erdoğan BAŞAR , bilgi ve görgüsünü artırabilmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, Fransa, İtalya, Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika, İspanya, Kosova, Singapore, Tayland, Gürcistan'a kısa süreli gezilerde bulundu.

Akademik Ünvanlar:

Yrd.Doç.Dr. : Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi (1991)

Doç.Dr. : Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi (01.10.1996)

Prof.Dr. : Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi (30.07.2002)

Önceki
Önceki Konu:
Hasan Ejderha
Sonraki
Sonraki Konu:
Mehmet Mazak

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi