Bilinçaltı - Bilgiler
29/09/2014 8:00
BİLİNÇALTI OLUMLU EMİRLERE KARŞILIK VERİR

Bilinçaltı her zaman olumlu emirlere karşılık verecektir. Tersi yaklaşımları anlamaz. Bir şeyi yapmayacağınızı söylerseniz, sonunda yapmak istemediğiniz şeyi yaptığınızı görürsünüz. Bilinçaltı olumsuz emirleri anlamaz. "Dışarı çıkarken kapıyı kapatmayı unutmayacağım" derseniz, son kuruşunuza kadar iddiaya girebilirsiniz ki dışarı çıkarsınız ve kapıyı açık unutursunuz. Ama onun yerine, "Dışarı çıkarken kapıyı kapatacağımı hatırlayacağım" derseniz, bilinçaltına yapıcı bir emir vermiş olursunuz.

Bu yapıcı yaklaşım her alanda uygulanmalıdır. "Sabah zamanında uyanamayacağım" derseniz öyle olur. Koyduğunuz kuralın harfiyen uygulandığını kanıtlamak için saatin alarmına rağmen uyumaya devam edersiniz. Bilinçaltı, hassasiyetle size hizmet ettiğine inanır. Fakat, "Sabah tam altıda uyanacağım" derseniz tam vaktinde sizi kaldırır. İçinizde her zaman doğru olan bir saat vardır. Elektrikli saat güç yetersizliği yüzünden durabilir, ama içinizdeki saat tam altıda kaldırır sizi. Bana inanmıyorsanız deneyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu