Bir kişinin iyileşebilmesi, bilinçaltınızın iyileştirici gücünün en inanılır kanıtıdır. Kırk yıl kadar önce dilekte bulunarak cilt bozukluğunu iyileştirmiştim. Daha önce, tıbbi müdahaleler bu rahatsızlığın büyümesini engelleyememiş ve giderek daha da kötüleşen bir hal almıştı.

Psikoloji konusunda çok geniş bir bilgiye sahip olan bilge bir dostum, görünmez bir hücreden organlarıma şekil veren gücün, bilinçaltı zihnim olduğunu söyledi. Ayrıca, içindeki o mükemmel düzenekle bilinçaltımın, bedenimi oluşturduğu gibi onu yeniden yaratma ve iyileştirme yeteneğine de sahip olduğunu ekledi.

Bu insan, bana saatini göstererek şöyle dedi: "Bunu yapan birisi var. Bu saat nesnel bir gerçeklik olmadan önce o ustanın kafasında bununla ilgili bir fikir vardı. Bu saat bozulursa onu yine ustası tamir eder." Bu dostum, bedenimi yaratan bilinç altımın da bu usta gibi olduğunu ve nasıl iyileştireceğini, yenileyeceğini ve bedenimin bütün hayati fonksiyonlarını ve işlemlerini yönlendirebileceğini de bana hatırlattı ama önce benim kusursuz bir sağlığa sahip olma fikrini ona vermem gerekiyordu. Bu neden rolü oynayacak, sonuç ise iyileşme olacaktı.

Çok sade bir dilekte bulundum: "Bedenim ve bütün organları bilinçaltımdaki o sınırsız zeka tarafından yaratıldı. O beni nasıl iyileştireceğini biliyor. Ondaki bilgelik benim bütün organlarımı, dokularımı, kaslarımı ve kemiklerimi yarattı. İçimdeki bu sınırsız şifa kaynağının varlığı şu anda benliğimdeki bütün atomları beni kusursuz bir bütün yapmak üzere dönüşüme girdi. Şu anda başladığını bildiğim şifa verme işlemi için ona müteşekkirim. Kendi içimdeki bu yaratıcı zeka tarafından yapılan işler ne kadar harikulade bir şey."

Bu basit dileği günde üç kez tekrarlayarak beşer dakika süreyle okudum. Üç ay içinde kusursuz bir cilde sahip oldum.

Gördüğünüz gibi, bütün yaptığım, bilinçaltıma bütünlük, güzellik ve mükemmellik gibi yaşam modellerini vermek ve böylece bütün sıkıntılarımın nedeni olan bilinçaltımdaki olumsuz imgeler ve modelleri dışarı atmaktı.

Önce kafanızda zihinsel olarak yaratmazsanız bunun karşılığını bedeninizde bulamazsınız. Israrlı olumlamalarınızı boğarak kararlarınızı değiştirdikçe bedeninizi de değiştirirsiniz. İşte iyileşmeyi getiren ve götüren zemin de budur...

Önceki
Önceki Konu:
Bilinçaltı
Sonraki
Sonraki Konu:
Uykusuzluğu Yenmek

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: