Burçlara Göre Meslekler - Bilgiler
11/10/2014 18:00
Burçlara Göre Meslekler

Burcunu Bilmeyen Var mı? Astrolojide 12 güneş burcu vardır. Burçlar, sizin karakteriniz, iş hayatınız, kariyeriniz, nelerden hoşlandığınız, uğurlu sayılarınız, hatta eş seçiminiz hakkında bile geniş bilgiler sunar.
Şimdi, burçlara bakarak hangi mesleği seçmeniz gerektiği gibi bir sonuç çıkarmanızı istemem. Kitaptaki bütün bilgiler, bir tercih yaparken sizi daha fazla bilinçlendirmek ve böylece seçim olgunluğunuzu geliştirmek için hazırlanmıştır.
Buradan yola çıkarak, karakterinize uygun ve severek yapabileceğinizi düşündüğümüz meslekleri, burcunuzun özelliğine göre değerlendirmek istedik.
Burçlarımız ve çeşitli gezegenler, beynimizde değişik alanlarda belli bir kapasite meydana getirir. Buna göre bazı işleri yapmak, belli çalışma alanları bize kolay gelir. Bazı işleri ise yapabilmemiz zor veya imkansızdır.
Her burç ve gezegen, enerjisine uygun olan meslekler farklı farklıdır. Bu özellik ve imkanların tanınması meslek seçimi, hobi veya boş zamanlarımızı değerlendirmemizde bize yol gösterecektir.
Burcunuz, genel kapasitenizi, yükselen burç ise yeteneklerinizi yorumlar. Meslek seçiminde yükselen burç, bu açıdan önemlidir. Genel burcumuzun önerdiği işlere ilgi duyabiliriz ancak yeterince başarılı olabilmek için, yükselen burcumuzun bu konuda bizi destekleyip desteklemediğine dikkat etmelisiniz. Bunun için, doğduğunuz günü ve saati biliyor olmanız gerekir,
KOÇ Burcu 'na Uygun Meslekler
Önder durumunda olabileceği, peşinden gelecek insanların bulunduğu, emir ve komuta vermeye müsait meslekler için uygun bir kişidir. Ayrıca cesaret, yemlik, şenlik, yaratıcılık, zeka gücü isteyen ve riskli işler Koç'lar için biçilmiş kaftandır.
Düşüncelerini gerçekleştirebileceği, atılımlarım uygulayabileceği, güçlü enerjisini kullanabileceği bir dal seçmelidir. Emir altında, başkalarının istekleri doğrultusunda veya masa başında monoton bir işte çalışmak onlara asla uymaz. Hem de başkalarının patronu olmalıdır.
Liderlik vasıflarınız ön planda; askerlik alanları, çeşitli spor dallan, profesyonel sporculuk, araştırma alanları, siyaset, medyanın hareketli, araştırmaya ve buluşlara uygun sahaları, mühendislik, teknisyenlik uygun mesleklerden sayılabilir.
Şunu unutmamalıdır ki, yetenekli, yaratıcı, enerjik ve başarılı olmayı hedef edinmiş olan Koç'lar sevdikleri her alanda yükselebilirler.

BOĞA Burcu Uygun Meslekler
Ciddiyet, kararlılık ve sebat mesleki alanda da önde gelir. Çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olması çok önemlidir. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır, sorumluluk isteyen ciddi işler, Boğa'lar için uygundur.
Kuyumculuk, mücevher işleri, saatçilik, heykeltıraş, mimarlık, dekoratörlük konularında başarılı olabilirler.
Destekleyici etkilere ses güzelliği ve kulak varsa müzik alam düşünülmelidir.
Ticaret, tanm sektörü, banka, borsa işleri, inşaat alanı, emlakçilik, sigortacılık işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Ayrıca ciddi, sabırlı, azimli fakat tolerans sahibi olmayan, katı kurallı yöneticiler de bu burçtan çıkabilir.

İKİZLER Burcu Uygun Meslekler
Masa başına mahkûm olmayacağı, harekete müsait, yeniliğe ve yaratıcılığa fırsat veren, gezip görmeye, öğrenmeye açık işler olmalıdır. Pratik zeka gerektiren, insan ilişkilerinde fırsat verebilen, merakını doyuran ve el becerisi isteyen konular ikizler için birebirdir.
Basın yayın, medya dünyasının çeşitli alanları, muhabir, eleştirmen, konuşmacı, spiker, köşe yazarı, edebiyat alanları, öğretmenlik, gazetecilik ile uğraşırlar.
Eksperlik, satış-pazarlama, ilaç mümessili, sekreterlik, bilgisayarla ilgili işler, ticari konular, müşavirlik, politikacılık, avukatlık başarılı olabilecekleri alanlardan bazılarıdır.
El becerisi isteyen ressamlık, müzik âleti çalma, dişçilik, hırsızlık, turizm, turist rehberliği, ulaşım konulan ve reklamcılık sektörü çalışabilecekleri işlerdendir.
Çok yönlü olan ikizler insanları, genellikle tek işle yetinmeyip iki veya fazla işi aynı zamanda götürmede de ustadırlar.

YENGEÇ Burcu Uygun Meslekler
Koruma, bakma, muhafaza etme gerektiren işler, para biriktirme, çoğaltma ile ilgili konular Yengeçler için ideal çalışma alanlarıdır. İş konusunda, pek çok alanda gerçekten yeteneklidir; fakat duygusal iniş çıkışları bu alanda da onların yanındadır.
Toplumla ilgili çalışmalar, annelik, çocuk bakımı ile işler, yuva idareciliği, özel bakıma muhtaç çocuklarla ilgilenmek, ev işleri, hastabakıcılık, hemşirelik, aşçılık, lokanta işletmeciliği, otel işleri ve yöneticilik, antikacılık, değerli eserleri koruma, kütüphanecilik, çiçekçilik, bahçe işleri uygun mesleklerdir.
Bir diğer dal ekonomi alanıdır. Bankacılık, finans, muhasebe, hesap işleri, para idare etme, parayı çoğaltma onların alanıdır.
Sezgisel ve duygusal yönlen perde, sahne gibi alanlarda da başarılı olmalarına fırsat verir. Taklit, komedi, rol yapmada ustadırlar. Şairlik, senaristlik ve yazarlık da vardır onlarda.

ASLAN Burcu Uygun Meslekler
Dikkat çekebilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri, organize edip idare edebilecekleri çalışma alanları olmalıdır. Çabuk kavrama, yaratma, kolay karar verip uygulama özellikleri lider ve yönetici olmalarına fırsat verir. Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler Aslanlar içindir.
Kaidelere boyun eğmek zorunda kalmak, emir almak, yönlendirilmek .hiç hoşlarına gitmez. Çok zirvede bir meslek olmasa da keyfince çalışabileceği bir iş olması yeterlidir. Zaten, onlar hangi işe sahip çıksalar onu mutlaka değerli hale getireceklerdir. .
Yöneticilik, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel, lokanta, organizasyon gerektiren işler, işletmecilik uygun mesleklerdir. Girişimci bir yönleri var ve bu yönleri her a-landa başarı getirebilecek önemli bir özelliktir.
Sahne, perde, müzik alam, modacılık, reklamcılık, ticaret, temsilciliği, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar; mimarlık, heykeltıraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer. Kuyumculuk, mücevher işleri, değerli taşlar da şüphesiz ki Aslan'lara yakışan konulardır.

BAŞAK Burcu Uygun Meslekler
Detaylara inmeyi, teferruatla uğraşmayı gerektiren ve titizlik isteyen iş alanları tartışmasız Başak'larındır. Şikayet etmeden, yorulduklarını anlamadan, en mükemmeli yakalamak için didinir dururlar. Ancak, bu başkalarına göre gereksiz bir çalışma olsa da onlar için son derece normal hatta yetersizdir.
Araştırma alanları: Tıbbın çeşitli dalları, özellikle biyokimya, öğretmenlik, hemşire, psikolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işleri.
Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlik içinde yeşil ışık yakabiliriz.
Moda dünyasının da nasipleri vardır. Mankenlik, modelistlik, konfeksiyon alanları Başak'ların başarılı olabilecekleri konulardır.

TERAZİ Burcu Uygun Meslekler
Sükûnet, denge ve adaletin gerekliği her alanda, önemli rolleri vardır. Güzel sanatlar ve müzik denilince de akla Teraziler gelmelidir.
Kararlı olmayı başarabilir, tembelliği yenebilir ve yalandan kaçınırsa başarılı olur. Ortak çalışmalar için de tercih edilen kişilerdir. Ortaklıkları genellikle verimli olur.
Sanatçı, şair, müzisyen, güzel sanatların bölümleri, mimar, eksperlik, güzellikle ilgili konular, kozmetik sanayi, kuaförlük, berberlik, makyaj uzmanlığı, giyim, moda ve tekstil alanları, estetik, güzellik uzmanlığı da ideal mesleklerdir.
Hukukla ilgili çeşitli alanları, avukat, hâkim, diplomat, siyaset alanı, politika, sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri dallardır. Ticaret yapabilecek özelliklere de sahiptirler.

AKREP Burcu Uygun Meslekler
Derinleşmeye müsait, doyurucu, esrarlı, gizemli konuların gerçek sahibidirler. Analizci özellikleri seçtikleri konuda zirveye çıkmalarına yardım eder. Üstünkörü şeyler onları tatmin etmez. Yapınca tam yapmalı veya hiç yapmamalıdırlar.
Matematik, tıp alam ve özellikle operatörlük, petrol işleri, arkeoloji, antropoloji, maden mühendisliği, bilişim sektörü, kimya, fizik konuları ile Ügili işler. Bilim adamı, araştırmacılar, ruhsal konulara ilgi, psikologlar, Akrepler, içinden çıkar.
Gizlilik, takip gerektiren işler, dedektif, polis, askerlik alanları, astroloji, gibi sezgi desteği isteyen konular, büyü, fal, medyumluk ilgi alanlarıdır. Politikacılık, cenaze işleri, kasaplık, sıvılarla ilgili konular, alkollü içki yapım veya satımı gibi işler uygundur.
Yeraltı, mağaralar, yanardağ konulan ilgi alanlarıdır. Bu alanda araştırmacı olabilirler. Ayrıca çok güçlü, kariyer edinmiş, profesyonel ve kendine özgü sanatçılar da Akrep burcu insanlarından çıkar. Seçtikleri her meslekte bir şekilde kendilerinden bahsettirmeyi becerirler.

YAY Burcu Uygun Meslekler
Yaydan fırlayan ok, tam hedefe isabet etmişse, yani, sevdiği, kendine uygun, gerçek alanı bulmuşsa o alanda uzman olacaktır.
Aksi halde, daldan dala konar, mutlu bir çalışma hayatı olmaz. İleri görüşü, yemliği gerektiren, enerjisini kullanabileceği fikirsel ve bedensel hareketliliğe müsait, özgürlüğünü kısıtlamayacak, seyahat edebileceği ve meslekler Yaylara uygundur.
Sporun çeşitli dalları, voleybol, futbol veya hayvanlarla yapılan sporlardan at biniciliğine meyil verir. Ayrıca izcilik, spor koçluğu için çok uygundur.
Eğitim alanı, öğretim görevlisi, öğrencilerin sevgilisi olabilecek öğretmen, profesör, araştırmacı, din, felsefe bilimi konularında öğrenen ve öğreten kişi olabilir. Hosteslik de tam onların şanına uyan bir meslektir. Konuşma ve kalem kullanabilme yeteneği sayesinde sosyal yöneticilik, ticaret, basın yayın alam, oyun, mizah, fıkra yazarlığı ve siyaset için de uygun kişilerdir.
Gezgin, seyyah, din görevlisi, papaz gibi kişiler de Yay'lar arasında sıkça görülür.

OĞLAK Burcu Uygun Meslekler
Sabır, disiplin, otorite gerektiren işlerde hem çalışan hem de işveren olarak çok başarılı olurlar. Adalet konusunda hassastırlar. Kurallara uyar,
asla tâviz vermez ve verdirmezler. Çabukluk, yenilik, serilik gerektiren işler onlara hiç uymaz. Ayrıntıları, uzun uzadıya dikkatlice incelemeye bolca vakitleri olmalıdır.
Oğlak denilince akla yöneticilik ve tek konuda uzmanlık gelmelidir. Müdür, şef, idareci, ticaret ve üretim işleri, inşaat sektörü, oto alım satı- mı, mühendislik, işadamı, çiftçilik gibi meslekle de başarılı olurlar. Emir ve disiplin isteyen askerlik ve çeşitli kademeleri ise çok idealdir.
Bilimsel konular, yüksek matematik ev hesap uzmanlığı, kimya, tıp ve astronomi dallan onlara uyar. Ciddi, dik kafalı ve duygusal olmamaları politikada yer edinmelerine yardımcı olur.

KOVA Burcu Uygun Meslekler
İleri görüşünü, devrimci ve yenilikçi kapasitesini değerlendireceği alanları seçmelidir. Öğrenmeli ve çevresine öğretebilmek', yeni buluşlar yapabilmelidir.
Bilim adamı, kendine özgü stile sahip araştırmacı, yaşamı kolaylaştıran buluşlara imzasını atan kişi, toplumsal refahı sağlayıcı olabilir. Tıbbı ilgilendiren işlerde uygundur.
Bilgisayar, elektronik, teknoloji, uzay, havacılık, astroloji, tıp, fotoğrafçılık gibi konularda başarılı olurlar.
Düşüncelerini çok iyi ifade edebilen bir yazar, konuşmacı, sendikacı, öğretmen, dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir psikolog, mucit, astro-. not olabilirler.
Hangi alanda olursa olsun, akıllarını mükemmel bir şekilde kullanabilir ve farklı bir yaşam stili yakalayabilirler.

BALIK Burcu Uygun Meslekler
Hayal gücü isteyen, yardım, merhamet, özveri gerektiren alanlar uygundur. Önsezilerinin güçlü olması, insancıl amaçlı mesleklerde başarı verir. Zengin iç dünyasını yansıtabileceği, duygusal doyum bulabileceği konularda çalışmaktan zevk alırlar. Kazanç sağlamak, başlıca hedefleri değildir.
Edebiyat, müzik, güzel sanatlar başarılı olabilecekleri dallardır. Müzisyenlik, öykü, roman yazmak, şiir ve şarkı sözü yazarlığı, dans, bale, perde, sahne ve ressamlık uygun mesleklerdendir.
Suyla ilgili konular, denizci, yüzücü su sporları, ilaç, içki sektörü, kozmetik alanı, moda, parfüm yapımı veya ticareti, ayakkabıcılık, balıkçılıkla ilgili konular uğraşı alanları olabilir. İthalat ve ihracat işleri de uygundur.
Hassasiyeti ve merhamet gerektiren hastabakıcılık, yaşlılarla ilgilenme, hastalan tarafından sevilen bir doktor, yardım konularında görevli, sosyal hizmet uzmanı, öğretmen, din görevlileri de balık burcundan çıkar...

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu