13/10/2014 11:00
'Ben hiçbir zaman başarısız olursam ne olacağını düşünmem, çünkü bunları düşünmeye başladığınızda olumsuz bir sonuca yoğunlaşırsınız. Eğer konunun üzerine atlıyorsam Başarılı olacağımı düşünüyorumdur; başarısız olursam neler olacağını değil.'
Michaei JORDAN
Beyninizin size karşı değil, sizin için çalışmasını istiyorsanız daima olumlu düşünün. Sürekli olumsuz düşünen veya olumsuz zihinsel kurgulara açık olan insanların beyinleri istenmeyen şeylere programlanır.
Beyin yapısı gereği negatiften çok pozitif olanı tercih eder.
Eğer çeşitli sebeplerden ötürü sıkıntılarınız var ve siz mutsuz iseniz 'Neden mutsuzum?' 'Bu sıkıntılar ne kadar sürecek?' 'Üzüntüden nasıl kurtulabilirim?' gibi sorular üretirseniz beyninizi sürekli olumsuz koşullara yönlendirmiş olursunuz. Bunun yerine kendinizi mutluluğa programlayın, kendinizi tamamıyla sağlıklı ve mutlu olarak gözünüzde canlandırın.
Yaptığınız işlerde sürekli başarısızlığa uğruyorsanız, 'Neden hep başarısız oluyorum?' 'Başarısızlıktan nasıl kurtulabilirim?' diye düşünmeniz yanlış olur. Bunun yerine, 'Başarılı olmak için neler yapmalıyım? 'Başarılı insanlar neler yapıyor?' gibi olumlu düşünmek daha akıllıca olacaktır. Çünkü beyin tersine konsantre olmaz. Örneğin 'Başarısız bir insan olmak istemiyorum.' ifadesi beyin için doğru bir hedef olamaz. 'Başarılı bir insan olmak istiyorum' ifadesi ise hem doğru hem de olumlu bir hedef olur. Çünkü beynimiz başarısızlık gibi bir kavramı düşününce zihin iklimi negatife dönecektir.
Sonuç olarak unutmayalım ki sorunsuz insanlar sadece mezarlıkta bulunurlar. Henüz orada bulunmadığımıza göre çeşitli sorunlarımızın olması doğaldır. Tabiki sorunlarınızı tanıyın ama onların içine gömülmeyin. Sorunlara değil çözümlere odaklanın.

Sonraki
Sonraki Konu:
Reiki Ve Zihin

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: