Dişlerimiz özenle bakmamız gereken birer pırlanta gibidir. Kimimiz küçük yaşta, kimimiz de büyük yaşta onların değerini anlamışızdır. Diş eti hastalıklarını ve plaka oluşumunu önlemek, onların parlak kalması ve uzun ömürlü olması için dişlerimizi hergün düzenli olarak fırçalamamız gerekir.

Dişlerimizi fırçalarken herşeyden önce flor içeren diş macunlarını tercih etmeliyiz. Kullanacağımız diş fırçası orta yumuşaklıkta olmalı. Diş fırmaçıza az miktarda diş macunu sürmemiz yeterlidir. Fakat fazla sürmenin de bir zararı yoktur. Dişlerimize fazla baskı uygulamadan, 45 derecelik açıyla diş fırçasının dişlerin arasına temas edecek şekilde ve dairesel hareketer uygulayarak dişlerimizi fırçalamalıyız.

Zamanla diş fırçamızın fırçaları arasında biriken gıda atıkları, diş macunu ve sürtünmeler diş fırmaçızı deforme eder. Bu yüzden diş fırçamızı her 6 ayda bir değiştirmemiz gerekir. Eğer diş fırçamızı 6 aydan önce deforme olduğu için değiştiriyorsak, diş fırçalamamızda problem olduğunu bilmeliyiz.

Dişlerimizin çürümesini asla engelleyemeyiz. Fakat daha uzun ömürlü olması için beslenmemize, diş ve ağız bakımımıza dikkat etmeliyiz. Düzenli olarak diş hekimlerine dişlerimizi göstermeliyiz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: