Taşınmadan önce neden sigorta yaptıracağınızı hiç merak ettiniz mi? Sigortalama taşınma sürecinde gereklidir. Sigortalama herhangi bir olasılık durumunda taşınan malın tüm kıymetini veya bir kısmını geri alanı sağlar. Devlet sigortalama bakanlığı tüm sigorta şirketlerini kendi çerçevesinde yönetir ve düzenler.

Her ne kadar daimi bir hatırası ve parasal değeri biçilemese de, taşınmanızı sigortalatmanız tavsiye edilir. Olabilecek aksilikler ve talihsiz olaylar karşısında kıymetli eşyalara zarar verecek herhangi bir şey olabilir.

Ev sahiplerinin ev sigortaları olması durumunda dahi taşınma sigortası yeğlenmelidir. Ev sahibi sigortalarında eşyalar taşınırken değil sadece evin içinde iken sigorta kapsamındadır. Bazı sigorta poliçeleri eşyalar yalnızken bile sigorta kapsamında olması seçeneğini sunar.

Birçok sigorta firması eşyalarınıza sigorta yapmaya sadece taşınma için profesyonel nakliyecilerden faydalanmanız durumunda razı olacaktır. Eğer taşınmayı kendiniz gerçekleştiriyorsanız sigorta firmalarının eşyalarınızı sigortalaması daha az muhtemeldir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: