Gül Ceylan - Bilgiler
08/12/2009 20:22
1 Nisan 1974 Konya Akşehir'de doğdu. Akşehir'in köklü ve ticari hayatında etkili bir ailenin 4 çocuğundan biridir. Gül Ceylan, ilk, orta ve lise öğrenimini aynı kentte tamamladı. Ardından ideallerinin mesleği olarak düşündüğü grafik tasarım okumak üzere Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümünü kazanarak üniversite hayatına başladı. Öğrenim hayatını sürdürürken, diğer yandan da eğitimini aldığı işi profesyonel anlamda yapmaya başladı. Öğrenimi süresince İzmir''de birçok tam hizmet ajansında grafik tasarımcı olarak çalıştı ve birçok markanın kurumsallaşmasına hizmet etti. 1996 yılında mesleğinden farklı alanlarda deneyim kazanmak isteği ile fuarcılık sektörüne adım attı. İlk düzenlediği fuar olan 1. Aydın Sanayi ve Ticaret Fuarı büyük başarı kazandı. 1997 yılında Bay Yayıncılık adıyla bir yayınevi kurarak; Türkiye'deki birçok il ve ilçenin toplumsal, demografik yapılarının ortaya konduğu ayrıca kentlerin ekonomik, endüstriyel, turizm ile insan kaynakları potansiyellerinin ortaya çıkartılmasını ve potansiyelinin artmasını hedefleyen tanıtım kitaplarının hazırlanmasını sağladı.

2001 yılında ulusal ve uluslar arası fuarlar düzenleyen bir kurumun yöneticisi olarak fuarcılık çalışmalarını sürdürdü. Gül Ceylan 2005 yılında otomotiv endüstrisinde etkinlik gösteren bir firmanın sahibiyle ortak olarak Arena Uluslararası Fuarcılık Şirketi'ni kurdu. Profesyonel ve yetkin bir kadro oluşturarak şirketinin ilk fuarını Antalya'da 'Uluslar arası Emlak Arenası' adıyla düzenledi. Ulusal ve uluslar arası katılımcıların katıldığı ve başarıyla sonuçlanan fuar ulusal basın ile yabancı yayınlarda defalarca anıldı ve tanıtımı yapıldı. Şirketinin merkezini İzmir'de tutmak kaydıyla bu yıl içinde Antalya'da bir ofis açarak Arena Fuarcılığın Antalya ayağını kurdu ve geliştirdi.

Gül Ceylan reklamcılık sektöründe uzun yıllar çalışmasının getirdiği birikimi değerlendirmek amacıyla Arna Medya adı altında bir tam hizmet ajansının kurulumunu da gerçekleştirdi. Kreatif tam hizmet ajansı anlayışıyla çalışan Arna Medya'yı, yetkin ve deneyimli kadro istihdam ederek kısa zamanda entegre pazarlama iletişiminin tüm enstrümanlarını ustalıkla kullanan bir kurum haline getirdi.

Ulusal ve uluslar arası fuar organizasyonlarına imza atan Arena Fuarcılığın konuk-konaklama-ulaşım-ağırlama-catering işlemlerinin günden güne çoğalmasıyla beraber, artan iş yükünü hafifletmek ve yeni bir istihdam alanı daha yaratmak amacıyla Arena Tur adında bir turizm şirketini de Arena Grup bünyesinde kurdu. Diğer kurumların başına sektörlerinde kendilerini kanıtlamış profesyonelleri atayan Gül Ceylan, hali hazırda Arena Fuarcılığın genel müdürlüğünü üstlenmiş bulunuyor.

İzmir'de edindiği deneyimleri ulusal alanda değerlendirmek amacıyla Aralık ayında 'Anatolia Stone' adıyla yine Antalya'da düzenlenecek olan 'Anadolu Doğaltaş ve Mermer Teknolojileri Fuarı'nın organizasyonunu yaptı. Söz konusu fuarda 'Hanlar, Kervansaraylar, Geleneksel ve Modern Mimaride Taş' konulu bir sempozyum düzenleme fikri geliştirerek, Türk ve yabancı mimarların katılımıyla düzenlenmesine ön ayak oldu. Bugünlerde ekibiyle birlikte ve yoğun bir tempo içinde 'Anatolia Stone' fuarının çalışmalarını sürdürüyor. Gül Ceylan bugün ailesiyle birlikte 'yüzü daima batıya dönük, pozitif bir kent' diye nitelediği İzmir'de yaşıyor.

Önceki
Önceki Konu:
Erol Bilecik
Sonraki
Sonraki Konu:
Faruk Külege

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: