08/12/2009 20:18
1971'de Wisconsin Üniversitesi'nde Avrupa Ekonomi Tarihi ve Ekonomi Tarihi alanında doktorasını tamamladı. 1964-1967 yılları arasında Belgrad ve Sofya'da Amerikan elçiliklerinde Dışişleri görevlisi olarak çalıştı.1976-1980 yılları arasında, Southeastern Europe (Güneydoğu Avrupa)'un Karşılaştırmalı İncelemeler Bölümü'nde editörlük yaptı. 1980-1988 yılları arasında, Dışişleri Bakanlığı'nın Dış İlişkiler Servisi'nde, Balkan Area (Balkan Bölgesi) araştırmalarında başkan yardımcılığı yaptı.1987-1997 yılları arasında, üniversitede, Russian Area Studies Programme (Rus Bölgesi Araştırmaları Programı)'ın başkanlığını yürüttü. Washington'daki Woodrow Wilson International Center for Scholars (Woodrow Wilson Uluslararası Öğrenci Merkezi)'ta, East European studies programme (Doğu Avrupa araştırmaları programı)'in yöneticiliğini yaptı. 1997'de Maryland Üniversitesi'ne Tarih Bölümü Başkanı olarak atandı.

ESERLERİ

Yugoslavia as History, Twice there was a country, Cambridge University Press, 1996. Balkan Economic History 1550-1959'dan başlayarak, üç başka kitabın editörlüğünü ve ortak editörlüğünü üstlendi. 1986'da, American Association for the Advancement of Slavic Studies (Slav Araştırmalarının Geliştirilmesine yönelik Amerikan Derneği)'den Vucinich Ödülü'nü kazandı. Doğu Avrupa Ekonomileri ve Balkanlar uzmanı olarak, National Public Radio ile Amerika ve Kanada televizyonlarındaki bazı programlara düzenli olarak katılmaktadır.

Önceki
Önceki Konu:
İlhan Tekeli
Sonraki
Sonraki Konu:
Geoffrey Jones

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi