08/12/2009 20:18
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ

KIVILCIM KEMAL ANADOL

SAFRANBOLU - 1941, Mustafa Zihni - Emine Sururiye - Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Hukukçu, Yazar - Türkiye Yazarlar Sendikası ve Bilim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi, Cumhuriyet Gazetesi "Yunus Nadi Armağanı Birincilik", "Abdi İpekçi Barış-Dostluk" Ödüllerinin Sahibi - IV, V inci Dönem Zonguldak, XVIII, XXII nci Dönem İzmir Milletvekili - Evli, 2 Çocuk.

XXXX

12 Eylül'den önce CHP İzmir Milletvekiliydi. Barış Derneği Davasında yargılandı, beraat etti. 12 Eylül'den sonra SODEP, SHP, SBP ve CHP'de görev yaptı. SHP'den bir dönem milletvekili seçildi.O da bir kısım TKP’li gibi YDH’lı oldu.Bu dönemde çevreciliği nüksedip Termik Santrallere Hayır kitabını yazdı.(1991) Eski TKP'lilerden Zihni Anadol'un oğlu.

ESERLERİ

1.Karşı Yaka Memleket

Bir Ayrılık Romanı

Kemal Anadol

Milliyet Yayınları

Tek boyutlu bir tarih eğitiminden geçen insanımız belki de en çok yakın geçmişine uzak! Kemal Anadol kitabında, sanayi çağının çatışma kültürü içinde yitip giden kişileri, bizden birilerini arıyor. Yarım kalan aşkların ve bitmeyen ayrılıkların hüznünü şiirleştiriyor. Soğuk savaşın amansız kavgaları; sistem, sınıf ve kişilerin uzlaşmaz mücadelesi içinde yaşamları savrulup giden üç Türk aydının öyküsü çokpartili hayata geçiş sancıları içindeki Türkiye'den sosyalist sistemi kurma sorunlarıyla boğuşan Bulgaristan'a uzanıyor.

Zaman tünelinden bugüne bakmaya hazır mısınız?

Sonraki
Sonraki Konu:
Refik Aras

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi