08/12/2009 20:21
Tüm dünyada milyonlarca okuyucusu bulunan 'Dedektif Mike Hammer' romanlarının yaratıcısı Mickey Spillane, 88 yaşında yaşama veda etti.

Mickey Spillane'in ölüm haberi, doğduğu kent olan Murrells Inlet'teki Goldfinch Cenazeevi yetkilisi Brad Stephens tarafından doğrulandı, ancak ölümü hakkında daha ayrıntılı bilgi verilmedi.

İlk Dedektif Mike Hammer romanı, 'I, The Jury' yi (Tek Jüri Benim) 1946 yılında yazan Spillane'in daha sonra yazdığı 12 Mike Hammer romanı 100 milyon satarak zirveye oturdu.

'Killing Man' (Öldüren Adam), 'Girl Hunters' (Kız Avcıları) ve 'One Lonely Night' (Yalnız Bir Gece), Spillane'in en çok satan Mike Hammer serisi romanları arasında yer aldı.

Aralarında 'Kiss me' (Öp Beni), 'Deadly' (Ölümcül) ve 'The Girl Hunters'ın da (Kız Avcıları) bulunduğu pek çok romanı film haline getirilen Spillane'in pek çok Mike Hammer öyküsü de televizyon dizilerine uyarlandı.

Önceki
Önceki Konu:
Gérard Oury
Sonraki
Sonraki Konu:
Kemal Tuncer

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi