Neden güneş gözlüğü takmamız gerekir? - Bilgiler
Gözlerimiz adeta dünyaya açılan pencerelerimizdir. Onları zararlı herşeyden korumamız gerekir. Özellikle de gözlerimizin baş düşmanı olan, güneşin yaydığı zararlı ışınlardan. Bunun için yapabileceğimiz en etkili koruma şüphesiz güneş gözlüğü takmaktır.

Güneş, mor ve kızılötesi gibi gözle görülen ve görülemeyen zararlı ışınlar yayar. Bu ışınlar zamanla güneşe maruz kalan kişilerin gözlerinin yıpranmasına neden olur. Özellikle tarlada ve turizm bölgelerinde çalışanlar bu ışınlara fazlasıyla maruz kalırlar. Güneş ışınlarının yoğun olduğu yerlerde muhakkak güneş gözlüğü takmamız gerekir. Çünkü güneş gözlükleri koruyucu bir perde içerir. Bu perde güneşten gelen zararlı ışınları süzerek minimum seviyeye indirir. Bu sayede göz sağlığımız korunmuş olur.

Güneş gözlüğü seçiminde de dikkatli olmamız gerekir. Çünkü kalitesiz güneş gözlükleride göz sağlığımızı büyük ölçüde etkiler. İyi bir güneş gözlüğü alırken dikkat etmemiz gereken bazı hususar şunlardır;

Gözlerimizin kamaşmasını engellemeli
Zararlı ışınları mümkün olduğunca filtrelemeli
Renkleri daha iyi görebilmemizi sağlamalı

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu