Ders Alın Ve Aldığınız Dersleri Unutmayın - Bilgiler
Her şeyden ama her şeyden ders alın. Özellikle çektiğiniz acılardan...

Acı sadece manevi olarak ölüm, kaza, ayrılık gibi şeyler değildir.

Bir iş yaparken sizi birisi kandırırsa bu size acı verir. Ya da birisine güvenirsiniz, bir de bakarsınız ki sizi sırtınızdan bıçaklar. Size gerek maddi gerekse manevi zarar veren her şey, aynı zamanda acı da verir.

Önemli olan bu; acılardan ders almak... İlerleyen bölümlerde tecrübe olarak bunları size daha geniş bir şekilde açıklayacağım. Acının bir motivasyon aracı olduğunu da söylemek istiyorum. Mutlaka yapacaklarınızın peşine düşmelisiniz, hayat zaten size yeterince acı verecek, bir de kendinizi kötü hissettirecek başarısızlıklara imza atmayın! Yapacaklarınızın peşine düşün!

Hayat zaten bir okul, o halde yaşadığımız ve yaşayacaklarımız bir dersten ibaretse dersimizi iyi çalışmalıyız ve başımıza geldiğinde de dersimizi almalıyız.

Mesela, insanlara hemen inanmanın, acısını çekmişseniz daha dikkatli davranırsınız.

insanlar hep güzel şeylere gitmek isterler ve acılardan kaçarlar ama ne kadar kaçsanız da acı sizi gelir bulur. İş hayatında yaşayacağınız acıları mutlaka değerlendirin, "Neden? Niçin?" sorularıyla bu çektiğiniz acıyı sorgulayın ve neticesinde kendinize çıkaracağınız bir dersle, ileriki zamanlar da aynı acıyı yaşamanın önlemlerini alın.

Evet, acı sizin için bir motivasyon olmalı, dileğim, hiçbir zaman keder dediğimiz çok büyük acılarla karşılaşmamanızdır. Fakat hayatın bizim karşımıza çıkaracağı acıları güzel bir ibret olarak görürsek bize katkısı sayısız olacaktır.

Ders almak demek, olgunlaşmak demektir. Ders vermek için de ders almanız lazım unutmayın! Tabii size de aldığınız derslerden yola çıkarak daha insaflı davranmanızı tavsiye ederim. Acımasız olmayın, yoksa bir gün size mutlaka geri döner. Zaten yaptığımız iyi veya kötü her şey mutlaka yaşadığımız müddetçe karşımıza çıkar. Bunlardan ders niteliğinde olanları çok iyi ayırmalı ve kendimize bir ders olarak kabul ettirmeliyiz.

Önceki
Önceki Konu:
Unutkan Olmayın
Sonraki
Sonraki Konu:
Duygular

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: