Bedelli askerlik ile olgili kapsamlı bilgiyi Milli Savunma Bakanlığı'nın web sitesinden bulabilirsiniz. Bedelli Askerlik ile ilgili kapsamlı bilgi almak için tıklayınız.

Burada bedelli askerlik hizmetinden yararlanma şartları ve müracaat kabul esaslarını bulabilirsiniz. Ayrıca celp ve sevk dönemleri, bedelli askerlik hizmeti kapsamından vazgeçme ve çıkarılma işlemleri, geri dönme işlemleri, bedelli askerlik hizmeti kapsamında izin işlemleri, Milli Savunma Bakanlığı'nın web sitesinden yukarda verdiğimiz linkten ulaşılabilen bilgiler arasındadır.

Ocak-Temmuz dönemini katsayılarının açıklanmasıyla birlikte 2023 bedelli askerlik ücreti de netleşmiş oldu. Bir önceki dönemde, yani 2022 yılı Temmuz-Aralık dönemi için 80 bin 64 lira olan bedelli askerlik ücreti bu yıl Ocak Temmuz dönemi için 104 bin 84 liraya olarak belirlendi. Bu ücreti başvurunuzun hemen ardından yatırabilirsiniz. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden ve askerlik şubelerinden gerçekleştirilebiliyor. Sonrasında Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Malmüdürlüklerine T.C. Kimlik Numarası beyan edilerek para yatırma işlemi gerçekleştirilir. 

E-Devlet sistemi üzerinden şifrenizle giriş yaptıktan sonra, ‘’Kurumlar’’ başlığı altında yer alan Milli Savunma Bakanlığı ‘’Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri’’ hizmetinden bedelli askerlik başvuru bölümüne ulaşabilirsiniz. 

 

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: