16/01/2023 2:25
Önemli olan matematiğin mantığını kavramak. Ama şöyle birşey vardır ya, bu anlatılanlar günlük hayatımızda ne işimize yarayacak. İşte matematikte bu tarz konular o kadar fazla ki, bu da öğrencinin ilgisini çekmiyor.

Tabiki işin yetenek boyutu da var. Sayısal yetenek, sözel yetenek işin önemli bir boyutudur. Kimisinin matematiğe kiminin edebiyata yeteneği vardır. Buna bağlı olarak ilgisi... Ancak çalıştıktan sonra herkesin bir şekilde belirli bir seviyeye kadar öğrenmesi gerekiyor ya, hani bazı kişiler bırakın belirli bir seviyeyi, temel konulari bile kavrayamıyor. Bu da matematiği zor bir ders haline getiriyor.

Belki de biraz önyargıdır sebebi. Önce sevmek lazım matematiği. Ben matematiği yapamam, anlamam diyorsa birisi zaten baştan kaybetti. Merak lazım, araştırma lazım ve tabiki çalışma lazım. Hiçbiri yoksa, matematik nasıl zor olmasın.

İşin nihayetinde, analitik düşünme, çok problem çözme, ezberden kaçınma ve tabiki çok çalışma her alanda olduğu gibi matematiği de çözüm yoludur.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: