Beden, Zihnin İşleyişini Nasıl Yansıtır? - Bilgiler
Bilinçaltinizin ve bilincinizin karşılıklı etkileşimi için, bunlarla ilgili sinir sisteminin de benzer bir ilişki içine girmesi gerekmektedir. Beyin ve omurilik sistemi, bilinçli zihnin organlarıdır; sempatik sinir sistemi ise bilinçaltının organıdır. Beyin ve omurilik sistemi beş duyunuz aracılığı ile bilinçli olarak algıladığınız kanaldır ve bedeninizin hareketlerini kontrol eder. Beyinde bu sisteme ait çeşitli sinir hücreleri vardır.

Sempatik sinir sistemine ise bazen istem dışı sinir sistemi de denir. Merkezi, solar plexus olarak bilinen midenin arkasındaki sinir düğümleridir. Bazen bu sisteme abdominal beyin de dedir. Bedenin hayati fonksiyonlarını bilinçsiz olarak destekleyen zihinsel eylemin gerçekleştiği kanaldır.

Beyindeki farklı alanlar zihnin objektif ve sübjektif eylemleriyle bağlantı kurarlar. Genel olarak anlatacak olursak, beynin önde kalan bölümünü objektif eylemler ile, arkada kalan bölümlerini de sübjektif eylemler ile ilişkilendirebiliriz. Ortada kalan ara bölüm ise iki tarafın özelliklerini birbirinden ayıran bölümdür.

Zihinsel ve fiziksel etkileşimlere daha basit bir açıdan bakacak olursak, bilinçli zihnin, istemli sinir sisteminde titreşimlere yol açan bir fikri kavradığını görürüz. Dolayısıyla bu, istemsiz sinir sisteminde de benzer bir akımın yayılmasına yol açar. Böylece fikir, yaratıcı ortam olan bilinçaltınıza aktarılmış olur. İşte düşünceleriniz böylece şekillenir.

Bilinçli zihninizde yer alan ve gerçek olarak kabul edilen her düşünce beyniniz tarafından solar plexus'a, yani bilinçaltı zihninizin beynine gönderilir ve burada biçimlenir ve bir gerçeklik olarak yaşadığınız dünyada karşınıza çıkar.

Önceki
Önceki Konu:
Alkol Problemi
Sonraki
Sonraki Konu:
Saldırganlık

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu