08/12/2009 20:19
İstanbul Otelcilik Turizm ve Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı. Siyasetin yanında eğitimine de devam ediyor. Halen Bahçeşehir Üniversitesi'nde Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü'nde okuyor. Üç çocuk annesi. Yıllardır Beşiktaş’ta oturuyor ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı. Teker'in kızı Enci, ünlü reklamcı Alinur Velidedeoğlu ile evli. Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer'in yeğeni.

HAKKINDA YAZILANLAR

MHP'nin Alevi adayı: Sadece bir Müslümanlık var, çeşitlendirmek yanlış

Zaman 12 Aralık 2008

MHP, İstanbul'un gözde ilçelerinden Beşiktaş'a Alevi bir ismi aday gösterdi: Cennet Süzer Teker. Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süzer'in yeğeni olan Teker, ailesini 'dededen CHP'li' olarak tarif ediyor.

Bir buçuk yıldır MHP üyesi. Son genel seçimde milletvekili adayı oldu fakat Meclis'e giremedi. Bu kez iddialı: "Seçmenlerin tek tek ayağına gideceğim ve Beşiktaş'ı alacağım." Teker, adaylığını partinin Alevi açılımının uzantısı olarak görmüyor. Teker, "Bir tane Müslümanlık var. Bunu kendi içerisinde çeşitlendirmek yanlış. Herkes neye inanıyorsa, o şekilde ibadetini yapsın. Bunun siyasete alet edilmesini uygun görmüyorum." diyor. Mezhep tartışmalarını kullanmaya çalışanların olabileceğini, ancak kimsenin gücünün bu tür oyunlarla Türkiye'yi bölmeye yetmeyeceğini ifade ediyor.

Teker, genel başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ve üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılması konusunda sergilediği duruşun Türkiye için büyük önem taşıdığı düşüncesinde. Ancak çevresinde bu tavırdan rahatsızlık duyanlar olduğunu belirtiyor. Onları ikna etmek için çaba harcadığını dile getiriyor.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: