Uzaktan eğitimin, öğrenme ve öğretme etkinliklerinin kalitesini yükselten ve insanları bilgi çağına hazırlayan bilgi iletişim teknolojileri. Basit bir yöntemle öğrenilebilir ve nasıl kullanıldığı kolay bir yöntemle öğretilebilir. Eğitim kurumlarında, bilgi çağında kullanılabilecek bilişim temeline dayanan bilgi iletişim teknolojileri şunlardır:

Elektronik Posta Sistemi (e-mail): Elektronik bilgi transferinin, alınma ya da gönderilme işlemlerinin yapıldığı bir sistemdir. İnternet Sistemi: İnsanlar, internetle dünyanın her yerinde bulunan ve bu sisteme bağlı olan yerlerden, rahatlıkla yazılı, resimli ya da video formatlı olan bilgileri, bilgisayarları aracılığıyla internet ağıyla kendi kütüphanelerine aktarabilirler.

Haberleşme-Bülten Sistemi: HBS, elektronik posta sisteminde karşılıklı iletişim yapılabilmesi için ayrılan elektronik bir ortamdır.

Bilgi Tartışma Servisi: Elektronik posta servisi olan birçok eğitim kurumu, kendi gruplarındaki insanlarla çeşitli tartışmaları yapabilmek için BTS'yi kullanmaktadırlar.

Bilgisayarla Konferans Sistemi: Uluslar arası telefon ücretlerinin pahalı oluşu, insanların bu sistemle iletişimini kısıtlamaktadır. Internet sayesinde bu olay ortadan kalkmıştır.

Önceki
Önceki Konu:
Ayan Meclisi
Sonraki
Sonraki Konu:
Bilim

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: