Bilim insanlarının çoğu bilinçaltının gerçek öneminden haberdardır. Edison, Marconi, Kettering, PoincarE, Einstein ve daha pek çok bilim insanı bilinçaltlından faydalanmışlardır. Modern bilim ve endüstride kazandıkları bütün o büyük basanları kazanmaları için gereken iç görü ve kendini tanımayı onlara veren güç, bilinçaltı olmuştur. Araştırmalar, bilinçaltının gücünü harekete geçirme yeteneğinin, bütün büyük bilim insanları ve araştırmacıların kazandığı başarıyı belirlediğini göstermektedir.

Tanınmış bir kimyacı olan Friedrich von Stradonitz'in problemini çözmek için bilinçaltını nasıl kullandığına bakalım: Bu adam uzun zamandan beri, benzin formülündeki altı hidrojen atomu ve altı karbon atomunu yeniden bir araya getirmek için uğraş veriyor ama sürekli şaşkınlık içinde bu meseleyi bir türlü çözemediğini görüyordu. Sonunda bıkmış bir halde, bu isteğinin gerçekleşmesini tamamıyla bilinçaltına bıraktı. Kısa bir süre sonra, Londra'da otobüse binmek üzereyken bilinçaltı bilince bir imge gönderdi, kimyacının aklına getirilen bu imge, kendi kuyruğunu ısırmaya çalışan ve fırıldak gibi gönen bir yılanın bir an flaş gibi çakan bir imgesiydi. Bilinçaltından gelen bu cevap

onun uzun zamandır aradığı cevap, yani, benzin zinciri olarak bilinen, atomların dairesel düzeni idi.

Sonraki
Sonraki Konu:
Sağlık

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: